Inspire&Impact Network Renaty Mrázové ”kope” za rovné příležitosti pro ženy a jejich úspěch nejen v kariéře

Vrcholová manažerka, expertka na lidské zdroje a jedna z nejvýznamějších žen České republiky Renata Mrázová založila v roce 2021 vlivovou skupinu Inspire&Impact Network. Jejím smyslem je aktivně otevírat a řešit klíčová témata spojená s ženami v byznyse – rovné platové podmínky, finanční gramotnost žen, flexibilita a podpora zkrácených úvazků pro pracující mámy či mentoring. Jednou ze členek neformální platformy je, vedle dalších podnikatelek, žen z firem, mezinárodních korporací, nezisku i veřejného sektoru, Andrea Tkačuková, spoluzakladatelka a CEO Foreigners. 

Inspire&Impact Network
Inspire&Impact Network čítá 250 žen napříč obory.

“Když jsem Renatu před pěti lety zvala na konferenci Better Self, Better World k desetiletému výročí naší firmy, netušila jsem, kam mě toto naše propojení dovede,” zmiňuje Andrea Tkačuková.

Sama Andrea se zabývá úspěchem žen v pracovním i osobním životě, motivuje k založení vlastního podnikání, vybalancování práce s mateřskou rolí a pomáhá ostatních ženám s překonáním vlastních obav. Což jsou odvětví, na něž se zaměřuje i síť Renaty Mrázové.

“Ženy si nedávají byznys tak, jako si ho dávají muži. Je proto důležité, abychom se navzájem podporovaly a inspirovaly. Chceme přispět k pozitivním změnám v naší zemi,” konstatuje Renata Mrázová, zkušená CEO a bývalá šéfka lidských zdrojů v Home Credit, aktuálně Group Chief People Officer v FNZ.

Akční skupina se zaměřením na pracující mámy i ženy nad 50 let

Inspire&Impact Network si klade za cíl držet akční strukturu, která vyhodnocuje palčivé problémy rezonující v české společnosti, navrhuje kroky k jejich řešení a energicky usiluje o jejich přijetí. Skupina se mimo jiné zabývá zastoupením žen v top pozicích (ve firmách, politice, veřejné sféře aj.), diverzitou pracovního trhu (zkrácené úvazky, flexibilita, infrastruktura), finanční nezávislostí, transformací školství nebo rekvalifikací žen a podporou segmentu 50+.

Renata Mrázová & Andrea Tkačuková
Renata Mrázová a Andrea Tkačuková na konferenci Better Self, Better World v roce 2019

“Věřím, že jedině společně můžeme změnit věci k lepšímu. Máme v naší zemi úžasně schopné lidi a měli bychom být na úplně jiné úrovni jako země, než jsme teď. My, ženy, přirozeně chceme, aby se nám dařilo všem. Aby byla lepší společnost pro další generace. Vždycky ráda podpořím takové aktivity a tato skupina tímto spojením báječných žen, které toho už samy mnoho dokázaly, bude takto společně velkou hybnou silou. Renata je mi velkou inspirací a děkuji, že mohu být součástí,” zmiňuje Andrea Tkačuková.

Odbornice na AI, spisovatelka nebo farářka

Součástí platformy je nyní 250 žen. Mezi nimi je například AI expertka z Czechitas Senta Čermáková, spisovatelka a novinářka Bára Nesvadbová, zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková nebo farářka Martina Viktorie Kopecká.

“Naše síť je tady, aby inspirovala a měnila svět k lepšímu,” shrnuje Renata Mrázová.

Ke skupině vlivných žen, které jsou odhodlané posunout zavedené praxe v českém prostředí na vyšší a kvalitnější úroveň, můžete sledovat na jejich instagramovém profilu.

Lucie Smith

Zdravím! Do komunity cizinců v Česku jsem pronikla nejprve jako lektorka češtiny, později jako markeťačka a nakonec jsem si vzala jednoho Američana. I proto vím, jak náročné může být papírování spojené se zahraničními zaměstnanci, a je mi ctí vám prostřednictvím blogu tento nelehký úkol zjednodušit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *